Solarium

Solarium to nic innego jak próba naśladowania słońca. Szybki rozwój gospodarczy doprowadził wiele społeczeństw do sytuacji, w której ludzie nie mają czasu na wystarczająco długi codzienny kontakt ze słońcem. Pracujemy od rana do wieczora, szkolimy się w weekendy, a na długie urlopy albo nas nie stać, albo nie mamy czasu.

Solarium to słońce na żądanie!

Seria POWER TOWER to niezwykłe solaria, które zawierają w sobie wszystkie najnowsze zdobycze branży solaryjnej. Unikalna konstrukcja dwumetrowych lamp XXL, przeznaczonych specjalnie do solariów stojących, zapewnia optymalne rozłożenie gazów opalających, a niezwykła moc - 42 do 64 lampy 200W pozwalają skrócić czas opalania do jedynie 10 minut!

Dodatkowo solaria POWER TOWER wyposażono w najnowszy system płyt akrylowych CMC gwarantujących opalającym się maksimum bezpieczeństwa oraz ulepszone i sterowane mikroprocesorem dławiki. Wśród innych zalet można wymienić niezwykle wydajny i płynnie regulowany system wentylacji Turbo-fan, efektowne podświetlenie.

W 2009 roku decyzją Komisji Europejskiej została wprowadzona w Europie nowa Norma Opalania 0.3 W/m2. Solaria pracujące w oparciu o nową technikę dają szybki i trwały efekt naturalnej opalenizny dodatkowo podnosząc bezpieczeństwo opalania w solarium. W wyniku zastosowania odpowiedniej kombinacji promienii UVA i UVB w nowej generacji lamp brązujących 0,3, przy zachowaniu zasad opalania, całkowicie wyeliminowano ryzyko poparzeń słonecznych.

Instrukcja bezpiecznego opalania w solarium

I. Jak należy korzystać z solarium?

  1. Czas opalania w solarium zależy od typu i rodzaju lamp oraz naszego fototypu i stopnia zbrązowienia skóry. Osoby o fototypie I (skóra bardzo jasna i wrażliwa) nie powinny się opalać.
  2. Minimalny odstęp czasu pomiędzy seansami opalania w solarium powinien wynosić 48 godzin. W czasie roku maksymalna ilość seansów opalania w solarium nie powinna przekraczać 60, z uwzględnieniem przerwy pomiędzy następnymi sesjami.
  3. Podczas opalania należy bezwzględnie zakładać okulary ochronne. Opalanie w solarium bez okularów ochronnych może prowadzić do uszkodzenia soczewki i rogówki oka.
  4. Przed każdym seansem sprawdź, czy solarium zostało przygotowane, tj. dokładnie umyte i zdezynfekowane.
  5. Zabronione jest korzystanie z solarium w momencie, gdy jest ono niesprawne, ma uszkodzone filtry lamp halogenowych lub w ogóle nie ma filtrów.
  6. Niewskazane jest korzystanie z solarium w momencie, gdy tego samego dnia wystawialiśmy naszą skórę na ekspozycję słoneczną.
  7. Przed opalaniem musimy zadbać, aby nasza skóra była czysta, pozbawiona kosmetyków - kremów, perfum, dezodorantów. Mogą one zwiększyć wrażliwość skóry na światło. Należy także całkowicie usunąć makijaż.
  8. Do opalania w solarium należy używać profesjonalnych kosmetyków.
  9. Przed opalaniem należy zdjąć biżuterię.
  10. Zakaz korzystania z solarium osobom,które nie ukończyły 18.roku życia.
  11. Jeżeli w trakcie seansu odczuwasz dyskomfort, swędzenie, pieczenie, nadmierne zaczerwienienie skóry, przerwij opalanie i skonsultuj się z lekarzem.

Wskazania i Przeciwwskazania

Aby opalanie było w pełni bezpieczne, musimy jego czas i rodzaj dopasować do typu skóry i stopnia jej przygotowania do opalania.

Wskazania do stosowania solarium:

  • promienie nadfioletowe wykorzystywane są w leczeniu wielu schorzeń:
  • zwalczają osteoporozę i krzywicę spowodowane niedoborem witaminy D, wytwarzanej w skórze pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Witamina ta reguluje poziom wapnia w organizmie, wpływa również na działanie mięśni i gruczołów wewnętrznego wydzielania.
  • Zapobiegają różnym infekcjom - podczas promieniowania wzrasta funkcja obronna krwinek białych i powstają substancje niszczące wirusy (tzw. interferony).
  • Podnoszą wydolność fizyczną organizmu.
  • Działają pozytywnie w przypadku nerwobóli nerwu kulszowego.
  • Poprzez podnoszenie poziomu endorfin poprawiają samopoczucie.
  • Mają działanie odstresowujące dzięki obniżaniu poziomu adrenaliny.

Przeciwwskazania do opalania w solarium

  • Bardzo liczne znamiona barwnikowe, skłonność do przebarwień skóry.
  • Alergia na promieniowanie UV.
  • Nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krążenia.
  • Choroby tarczycy.
  • Trądzik różowaty oraz skłonność do rozszerzonych naczynek.
  • Doznane oparzenia słoneczne, występowanie raka skóry w rodzinie.
  • Przyjmowanie niektórych leków, w tym hormonalnych, nasercowych, sulfonamidów, antybiotyków, przeciwbólowych.
  • Stosowanie kuracji ziołowych. Podczas opalania szczególnie nie wolno stosować preparatów z dziurawcem.
  • Spożycie alkoholu.
  • Ciąża - opalanie kobiet w ciąży tylko po konsultacji z lekarzem.
  • Rak skóry.
  • Niedawno przebyte zabiegi operacyjne (świeże blizny), zabiegi kosmetyczne polegające na złuszczaniu skóry, zabiegi laserowe, zabiegi makijażu permanentnego.
  • Korzystanie z kosmetyków innych niż profesjonalne kosmetyki do opalania w solarium.

Regulamin korzystania z solarium

  1. Z usług solarium mogą korzystać osoby, które ukończyły 18 lat i mają aktualny karnet lub wykupiony bilet jednorazowy.
  2. Kupując bilet lub karnet oświadczasz, że Twój stan zdrowia pozwala Ci korzystać z solarium.
  3. Kupując bilet lub karnet oświadczasz, że zapoznałeś się z regulaminem Klubu i przyjmujesz jego warunki.
  4. Kobieta korzystająca z solarium powinna zmyć makijaż oraz zdjąć biżuterię.
  5. W solarium można używać wyłącznie profesjonalnych kosmetyków przeznaczonych do opalania w salonach solaryjnych.
  6. Podczas korzystania z solarium przełączniki znajdujące się w urządzeniu służą do indywidualnych ustawień opalania i nawiewu.
  7. Na czas opalania należy użyć okularów ochronnych.
  8. Personel ma prawo odmówić wykonania usługi osobie, której stan zdrowia budzi zastrzeżenia, nieletnim oraz nietrzeźwym.
  9. W salonie solaryjnym należy stosować się do zaleceń przeszkolonego personelu.
  10. Opalanie powyżej 12-tu minut jest zabronione.
Partnerzy
© wySPA 2019
Salon Odnowy Biologicznej - Kapsuła SPA - Zabiegi odchudzające - Masaż - Solarium - Chełm